Nie ma bólu w stopach, który nie odpowiadałby niedomaganiom w ciele człowieka,
i nie ma bólu w ciele człowieka, który nie znalazłby odzwierciedlenia w stopach.

yin yangRefleksologia to bezpieczna i skuteczna metoda terapii. Jest to holistyczna metoda leczenia polegająca na uciskaniu punktów na stopach odpowiadających poszczególnym organom, gruczołom i narządom ludzkiego ciała. Terapia ta obejmuje ciało, umysł i ducha. Jest to tradycyjna medycyna chińska, której historia ma już 5000 lat. Podczas masażu następuje relaks i jednocześnie uzyskiwane jest odprężenie i likwidacja napięć. Podczas ucisku wysyłany jest impuls poprawiający przepływ energii w ciele. Terapeuta pracuje na obu stopach, ponieważ lewa jest odbiciem lewej połowy ciała, a prawa - prawej.

Zabieg jest nie tylko przyjemnym i miłym masażem, ale wspomaga też procesy leczenia. Ruchy terapeuty na stopach pacjenta powodują pobudzenie refleksów, a tym samym lepszą pracę narządów. W stopach kończy i zaczyna się 6 meridianów, które penetrują wszystkie narządy wewnętrzne. W trakcie masażu stymulowane są punkty na tych meridianach i usuwane blokady energetyczne.

Z początku zabieg może być bolesny. Zależy to od pracy organów wewnętrznych. Jednak stopniowo, po kolejnych wizytach, w miarę poprawy funkcjonowania organizmu, doznania są przyjemniejsze. Bywa również tak, że nie odczuwa się żadnego dyskomfortu. Jest to wynikiem głębszego schowania się refleksów. Po kilku zabiegach, gdy uruchomi się mechanizm samonaprawczy w organiźmie, pojawia się ból.

Relaks - masaż wprowadza w stan głębokiego relaksu, a odprężenie wpływa na stan naturalnej równowagi. Rozluźnione zostają zbyt napięte mięśnie, przywraca się prawidłowa przemiana materii itp. Pomaga to w uporaniu się ze stresem.

Antidotum na ból - masaż jest wspaniałym środkiem przeciwbólowym. Przysadka mózgowa, która jest stymulowana, wzmaga produkcję endorfin (naturalnego środka przeciwbólowego). Doskonale pomaga na bolesne miesiączki u kobiet. Przy bezsenności zapewnia spokojny sen.

Zabieg wykonywany jest w ciszy z relaksującą i uspokajającą muzyką. Zabieg trwa od 45 do 60 minut i przebiega w trzech fazach:

  1. Releksacyjna - pobudza układ krążenia, rozgrzewa mięśnie
  2. Teraupetyczna - właściwy zabieg
  3. Relaksacyjna - uspokaja, relaksuje stopę i odpręża organizm

Zabiegi powinny być wykonywane co 3-4 dni. Zalecana jest seria 8-10 zabiegów. Bardzo ważne jest skorzystanie z pełnej ilości zabiegów, nawet w przypadku polepszenia stanu organizmu. Ważne jest również pozytywne nastawienie do zabiegów - negatywne nastawienie powoduje negatywne skutki i w takiej sytuacji trudno jest oczekiwać poprawy zdrowia.

Refleksologia nie leczy a wspomaga procesy leczenia. Może taki zabieg jest właściwy dla Ciebie?

Ludzie błagają o zdrowie, nikt jednak ze śmiertelników nie myśli, że zachowanie zdrowia leży w jego własnych rękach.

Demokryt

Jeśli człowiek bierze lekarstwo gdy jest już chory, jeśli stara się zaprowadzić porządek kiedy zapanował już bałagan to tak, jakby czekał z wykopaniem studni, aż całkiem osłabi go pragnienie.

Żółty Cesarz